Kızım bu mart ayında 4 yaşına girecek. Eğer ben bugünden itibaren onu herhangi bir ideoloji veya düşünce konusunda yaşına ve algılama yetisine uygun bir şekilde eğitmeye başlarsam, büyük bir ihtimal hayatı boyunca benim programladığım gibi kalacak ya da ileride kendi benliği bulunca benim kendisine eklediğim alt benliği arasında bocalayarak ruh sağlığı bozularak kendisi ve çevresine zararlı hale gelecektir.
İşte bugünkü Türkiye’nin tamamına yakının ruh hali aşağı yukarı böyledir. Yani ruhsal açıdan hasta ve tehlikelidir. Peki bu kadar insanımızı kim bu hale getirdi?
a) Ebeveynleri
b) Eğitim Sistem
c) Dış mihraklar
d) Hepsi
Eğer siz ilkokulda ki 8-9 yaşlarındaki çocukların alt benliklerine ‘tarih’ adı altında “Ermenilerin Türk kadınlarının hamile olanlarının karınlarını yararak bebeklerini süngü uçlarına taktıklarını, ya da Türk erkeklerin başlarını kesip yine aynı keza süngü ile dolaştırdıklarını…” beyinlerine kazırsanız, o çocuklar büyüdüklerinde Ermeni kelimesinden iğrenir, nefret duyar.
Misal Hrant Dink ’in katili gencin ortaokul mezunu olduğu için “bu işlerden anlamayanlar” kategorisine dahil etmek aptallıktır. Çünkü katil Ogün Samast devletin İlkokulunda aldığı bu “tarih” dersinin temelinin üstüne yıllarca aynı “tarih” derslerini almış büyükleri ve çevresinin yardımları ile bir gün bir bakmışsınız ki, olayın azmettirici rolünü üstlenen Yasin Hayal gibi birisi katil Ogün Samast da oluşan nefret, kin düşmanlık temelinin üstüne istediği gibi ırkçı bir kişilik inşaat ederek çok kullanışlı bir silah haline getirebilir.

Bütün bu gelişmelerin sonucunda katil Ogün Samast ‘pişman değilim’ der. Elbette pişman değil, çünkü o sonuçta kendi atalarını acımasızca öldürüp, ana rahminde ki bebeleri süngülerde gezdiren! çoluk çocuğa, kadınlara, kızlara, hatta erkeklere tecavüz eden! ve her türlü kötülüğün kaynağı olan! bir Ermeni’yi vurmuştur…Yani bu açıdan bakan milyonlar gibi katil Ogün Samast neden pişman olsun ki?

Şimdi şu anda Şişli/İstanbul’da aklı selim binlerce kişi ‘HEPİMİZ HRANT DİNK’İZ, HEPİMİZ ERMENİYİZ’ dövizleri ile yürüyorlar. Ama gel gör ki televizyonların başında bunu izleyen halkın büyük kısmı “ulan bir alt tarafı bir Ermeni dölü için kopartılan tantanaya bak” mantığı ile izliyordur. Çünkü halkımızın ortalama tahsil durumu ilkokul üçtür. Ama bu kadarcık eğitim bile gerekli olan “tarih” dersini almasına engel değildir.
Ülkenin medyasına bakıyorum da durumları içler acısı. Daha düne kadar Hrant Dink’i nişangahlara oturtanlar sanki bunlar değildi. Eğer Hrant Dink’i bu kadar seviyorsaydınız? Neden bilirkişin suçsuz bulduğu ve de savcının beraat istediği yazı dizisinde mahkûm olmasına neden olan 8 bölümlük bir yazı dizisinde adeta cımbızla ayıklanan ”…Türk’ten boşalacak o zehirli kanın yerini dolduracak temiz kan, Ermeni’nin Ermenistan ile kuracağı asil damarında mevcuttur.” sözlerinden dolayı
Mahkûm edilerek hedef haline getirilmeye çalışıldığı günlerde neden bilirkişinin raporunu manşetten yayınlamadınız? Ya da Danıştay savcısının beraat istemesine rağmen mahkûm olması üzerinde neden fazla durmadınız? Durmadınız çünkü milliyetçilik, vatanseverlik adı altında bu cahil cühela halka gaz verip reyting alıyordunuz. Gerçi şimdi Hrant Dink ‘in ölümünden sonra yaptığınızda gaz vermek…
Ölümünden itibaren de medya kendine ve bir avuç duyarlı vatandaşa timsah gözyaşları eşliğinde “kardeşim Hrant” diye gaz veriyor. Ama bu gaz uzun sürmez çünkü öldürülen bir sadece! bir Ermeni ve önümüz seçim. Yani hiç kimse durduk yere milliyetçi duygular adı altında ırkçılık oynayan bu cahil halkı karşısına alamaz ya da “aman bu olay unutulmasın, Hrant Dink boşu boşuna ölmüş olmasın” gibi faziletli düşüncelerden yola çıkarak yayın, yayım yapmaz, çünkü ya milliyetçi kisvesine bürünmüş ırkçılar iktidara gelirse endişesi var… Neyse medyanın kendi pisliği içerisinde ki bu debelenme değişmeden devam edeceğine göre bu konuda fazla söze gerek yok zannediyorum.

Bu cinayeti işleyenin ismi cismi önemli değil çünkü bunlardan ülkemizde bolca var. İnanmazsanız bugün, şimdi; Üzerinde “” diye yazan bir tişört ile ülkenin herhangi bir şehrinde sokağa çıkınız yada daha iyi bir fikrim! var Üstünüzde bu tişört ve bir Türk bayrağının üzerine benzin dökün ve ikisini de aynı anda ateşleyin bakın bakalım o zaman “çok hoşgörülüyüz” masalının sonucuna….
Evet bu “bizler çok hoşgörülüyüz” lafı özünde bir safsata ve masaldır. Çünkü “yalan yanlış tarih” dersini almış bu halkın alt ve üst benliklerine aşağıda sıraladığım, hayatın her kesiminde bire bir yaşadığımız düşüncelerinde eklerseniz işte o zaman elinizde bir ortalama bir vatandaşımızın portesine ulaşırsınız

Benim ülkemde herkes anasının rahminden “her şey vatan için” diye tempo tutarak asker olarak doğar.
Türk bayraklarının boyalarında çok az miktarda hakiki kan kullanılmaktadır.
Türk korkmaz, yılmaz, atılgandır. Diğer milletler böyle değildir
Türk hariç tüm dünya namusuzdur.
Müslümanlar ve Müslümanların kutsal kitabı orijinaldir.
Diğer dinlerin kitapları sahtedir orijinal değildir.
Tüm dünya Türklere düşmandır ama, Türkler misafirperverdir, hoşgörülüdür.
İyi insan ya Müslümandır ya da Türk.
Tüm dünya bizden korkar.

İşte hayata bu ırkçı pencereden bakanların çoğunlukta olduğu bir halkın “Ermeni’ sözüne yüklediği anlamlardan dolayı Hrant Dink ne ırkçı Türklerin nede lümpen kesimin Ermeni’si değildi. O dört bin yıldır bu toprakların Ermeni’siydi. Ve kendi toprağında kaldı.