Merhaba dostlar,
Bugün sizlerle basit bir toplama çıkarma işlemi yapacağız. Bu işlem için ilk okulu mezunu olmanız yeterlidir.

Buyurun başlayalım; “Sizce ülkemiz sorunlarının temelindeki yatan sorun nedir?”

Konulu herhangi bir televizyonda bir tartışa programında ya da herhangi bir yerde yapılan seminer, konferans vs., vb.… gibi ortamlarda futbol fanatiği beyinsizleri ve magazin programlarının sadık izleyicisi denyoları saymaz isek? Zannımca aklı başındaki! Diğer kesimlerin yüzde yüze yakını “En büyük sorun eğitimsizliktir” diyeceklerdir. Gayet yerinde ama, eksik bir tespittir.

İlk veri olarak elimizde ne var şimdi…? Valla bravo “Eğitimsizlik” olduğunu hemen bildiniz! İkinci veri olaraktan “Erkeklik” kavramı olsun. Yooo hemen telaşa kapılmayınız yani şimdi oturup bilimsel açıdan erkekliğin kitabını! filan yazacak değiliz sadece hayatımızda gelişen erkeksil! Olayları azzıcıık ele alacağız.

Yani neymiş?

Eğitimsizlik + Erkeklik =?

1. Haber: Su getirmedi diye eşinin boğazını kesti

Çorlu’da tekstil işçisi İsmail Gündüz (38), önceki gece yatakta eşinden bir bardak su istedi. Eşi Fatma Gündüz’ün (28) duymazlıktan gelmesine sinirlenen koca mutfağa giderek suyu içti ve ekmek bıçağını alarak yatak odasına döndü. Eşine 6 kez sapladığı bıçak kırılan İsmail Gündüz, ikinci bir bıçak ile eşinin boğazını kesti ve kanlı elbiselerle polise giderek teslim oldu. (Hürriyet)

Haberin yorumu;

Heyyt be analar ne yiğitler! Doğururmuş…İsmail gardaşım! Burada erkekliğin namusunu kurtartarak! Her vurduğu bıçak darbesiyle biz erkek milletinin gururunu okşamıştır!….Şimdi bu İsmail denen erkek parçası cinayet suçundan gireceği cezaevinde “Kardaş Allah kurtarsın, suçun neydi?” diye soranlara karşı göğsünü gere gere “Namus cinayeti” diyecek…..Belli bir süre sonra içerde parası bitip dışardakilerin para gönderecek mecali kalmayınca İsmail gardaşım! Kim parayı bastırırsa onun boklu donunu yıkayacak ama olsun çünkü o erkekliğine bok sürdürmemiştir! En azından kendi bokunu…..

2.Haber : Tecavüz suçundan düşük kurtardı

İzmir’de, B.Ö.’ye (14) tecavüz ederek hamile bıraktığı iddiasıyla yargılanan ve alacağı hapis cezasının süresi, mağdurenin doğum sırasında bekâretinin bozulup bozulmamasına bağlı olan Yusuf Serter (24), tahliye edildi…(Milliyet)

Haberin Yorumu;
-Kenan şu bizim evin karşısındaki çiçekçiden şöyle baba bir buket yaptırıp gel.
Hayırdır abi şimdi nerden icap etti çiçek filan ha?
-Yaa amma çok konuşuyon yaa… sen öğrenip de ne yapcan? Boşver, sen sana denileni yap gerisine karışma.
Şey Faruk abi yanlış anlama ben öylesine şey ettimm…
– Tamam canım hadi uzatma da git getir şu çiçeği… haa! Birde unutmadan gelirken de köşedeki çerçiden 250gr kına al.
Buyur Faruk abi hepsini getirdim.
-Güzel, şimdi bu çiçeği al şu çocuk yaştaki kızın ırzına geçerek erkekliğini ispatlamış! Yusuf Serter denilen yaratığa ver ve benden de selam söyle… sonra şu kınayı da Yusuf Serter’in tahliye edilmesini sağlayan TCK 418’inci maddesi hazırlayan Zati muhteremler arasında eşit bir şekilde dağıt.
Tamam abi

4.Haber: Tuvalet Sırası yüzünden 3 kişi öldü

Dolu tuvaletin kapısının ısrarla çalınması sonrası iki esnaf kavga etti. Silahlar çekildi, atölye basıldı. 3 kardeş öldü, 3 kişi de yaralandı (Hürriyet)

Haberin yorumu;
Belki siz bu olayı okuyunca aklınıza gelen ilk “Ne şehit oldu ne gazi bok yoluna gitti Niyazi” esprisini! Yaparak olayın kendi içerisindeki anlamsızlığından dem vurdunuz. Ama “kazın ayağı öyle değil” yani Türkiye şartlarında tuvalet sırası için adam öldürmek doğal olup ve gülünecek bir tarafı yoktur.

Çünkü Türkiye’de bu erkeklik onuru (gururu) denilen olay yüzünden

-Bana niye baktın lan? …
-Şışşt bilader o konserve kutusuna niye vuruyorsun?
-Sen nasıl böyle önemli bir derbiden önce karşı takımın renklerine yakın bir renge sahip çorap giyersin ha? …
-Büyük oğlunun düğününde hava kurşun sıkarak küçük oğlunu öldüren…
-Ohaa ayı! Önüne baksana, omuzuma çarptın…
-Olum Osman senin bu yeni ayakkabı homo ayakkabısına benziyo lan…
-Abi sen AIDS’liminsin? …
-Ahmet lan! şu sizin balkonda asılı duran kadın donun rengi pembemi? Yoksa bana mı öyle geliyor? …
-Korkma evladım git istediğin kadar kopar, eğer portakal bahçesinin sahibi gelirse, ben onunla insan gibi konuşurum, hadi sen korkmadan git topla portakalları. Hem üç beş portakal için birbirimizi öldürecek!! halimiz yok ya…
-Öküze bak ya durduk yere benim gibi bir delikanlıyı solladı, şimdi ben sana gösteririm beni sollamak ne demekmiş…
-Ertuğrul Kardaş Cenifır Lopez hakkında öyle ileri geri konuşma ayıp oluyor, hem o senin bugüne bugün yengen sayılır…
-Senin dalağını …ikim lan…
-Olum sizin şu tavuk neden öyle kırıtarak yürüyor? Yoksam sizin tavuk ibnemi(!)?
-Dursuuuun ne yapıyon lan bizim karakaçanın arkasında? …

….diye başlayan diyaloglar ve olaylar sonunda her gün ya öldüğümüz ya da öldürdüğümüz bir Türkiye’de tuvalet sırası yüzünden adam öldürmenin Türk hukukundaki en baba tarifi “Ağır tahrik ve baskı altında” işlenmiş bir namus cinayetidir. Yani neymiş öyle …gitti Niyazi filan değilmiş.

Evet geldik sona, ee peki siz “Eğitimsizlik + Erkeklik =” işleminin sonucunu buldunuz mu?.. Hadi size bir ipucu vereyim, cevabın ilk üç harfi TÜR… eee bundan sonrasını da bulamazsanız yuh olsun! size

Mısmıl olun